ورود ثبت

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

تکمیل کردن تمام فیلدهای مشخص شده با (*) لازم است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *

دانلود کتاب

  

  

دانلود رایگان کتاب با لینک مستقیم

 کتاب، مقاله و مطلب خود را در 30000 عنوان کتاب، مقاله، مجله و ... سایت روبوک جستجو و با لینک مستقیم دانلود نمایید.

با توجه به بالا بودن تعداد کتاب ها، اگر موفق به پیدا کردن کتاب خود نشدید، لطفا در جستجو جزییات بیشتری را بنویسید.

  

  

سفارش ترجمه و تایپ

سفارش ترجمه و تایپ

دوشنبه, 27 آبان 1392 ساعت 16:14

فیزیک پایه 1( مکانیک)

نویسنده
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
فیزیک پایه 1( مکانیک) - 4.8 out of 5 based on 4 votes

فیزیک پایه 1( مکانیک)

پاورپوینت کتاب فیزیک پایه 1( مکانیک)

نویسنده : هریس بنسون

 ترجمه و تدوین: محمد رضا بهاری

تهیه پاورپوینت: محمود جنوبی (عضوهیئت علمی – مرکز ارومیه)

سینماتیک (مکانیک)

جُنبش‌شناسی یا سینماتیک (از واژه یونانی κινεῖν یا kinein به معنای حرکت‌کردن) شاخه‌ای از دانش مکانیک کلاسیک است که حرکت اجسام و سامانه‌ها (گروهی از اجسام) را بدون درنظرگرفتن نیروهای عامل حرکت بررسی می‌کند.

جنبش‌شناسی را نباید با شاخه دیگر مکانیک کلاسیک، دینامیک تحلیلی (مطالعه رابطه میان حرکت اجسام و عوامل آن)، که گاهی به عنوان زیرشاخه‌ای از سینتیک (مطالعه رابطه میان نیروهای خارجی و حرکت) و ایستایی‌شناسی (استاتیک) (مطالعه ارتباط‌های یک سامانه در تعادل) شناخته می‌شود اشتباه گرفت.

جنبش‌شناسی هم‌چنین متفاوت از پویایی‌شناسی (دینامیک) است که در فیزیک مدرن برای توصیف تکامل-زمانی یک سامانه به کار می‌رود.

واژه سینماتیک گرچه نسبت به گذشته کم‌کاربردتر گشته اما هم‌چنان جزیی فیزیکی است. واژه جنبش‌شناسی هم‌چنین در زیست‌مکانیک و نقل مکان حیوانی کاربرد دارد.

پایه‌ای‌ترین کاربرد جنبش‌شناسی در حرکت انتقالی یا دورانی ذرّات است. با معرفی اجسام صلب، که مجموعه‌ای از ذراتی با فاصله نسبی نامتغیرند، جنبش‌شناسی به درجه‌ای بالاتر از دشواری مفهومی برده می‌شود.

اجسام صلب می‌توانند حرکت‌های انتقالی یا دورانی یا هر دو را تجربه کنند. یک سامانه از اجسام صلب که می‌توانند به کمک اتصالات مکانیکی به هم متصل شوند مفهوم پیچیده‌تری است.

جنبش‌شناسی را می‌توان به این منظور به کار برد تا گستره‌ای از حرکات یک سازوکار را به‌دست آورد یا این‌که به طور معکوس در راستای طراحی یک مکانیزم که گستره‌ای از حرکات دلخواه را دارد استفاده شود.

حرکت یک لنگ و نوسان یک پیستون در یک موتور از سامانه‌های سینماتیکی ساده‌اند. لنگ، نمونه‌ای از حلقه سینماتیکی باز و پیستون نمونه‌ای از یک مکانیزم چهارمیله‌ای بسته است.

حرکت خطی

جنبش‌شناسی خطی یا انتقالی، توصیف حرکت فضایی یک نقطه در طی یک خط است که به مسیر حرکت نیز شناخته می‌شود. چنین مسیری یا مستقیم است (راست‌خط) یا خمیده (خمیده‌خط).

جنبش‌شناسی ذرات

جنبش‌شناسی ذرات، دانش مطالعه سینماتیک یک ذره منفرد است. نتایج حاصله در جنبش‌شناسی ذرات به منظور مطالعه سینماتیک مجموعه ذرات، دینامیک و بسیاری شاخه‌های دیگر مکانیک استفاده می‌شود.

مکان و چارچوب‌های مرجع

موقعیت یک ذره در فضا، اساسی‌ترین مفهوم در سینماتیک است. برای تعیین موقعیت یک ذره، سه فاکتور باید تعیین شود: نقطه مرجع (مبدأ)، فاصله از نقطه مرجع و جهت خط مستقیمی که که در فضا، نقطه مرجع و ذره را به هم متصل می‌کند.

نبود هر یک از این سه مورد، بیان موقعیت را ناقص می‌کند. به طور مثال، برجی با فاصله ۵۰ متر به سوی جنوب منزل خود را در نظر گیرید.

نقطه مرجع، منزل و فاصله، ۵۰ متر و جهت، جنوب است. اگر شخصی ادعا کند که برج، ۵۰ متر و به سوی جنوب است سؤال طبیعی این است که «از کجا؟». اگر فردی بیان کند که برج نسبت به منزل شما در جهت جنوب است این بار، سؤال «با چه فاصله‌ای؟» مطرح می‌شود.

اگر گفته شود که برج نسبت به خانه شما، ۵۰ متر فاصله دارد، سؤال این است که «در چه جهتی؟». بنابراین، تمام این سه پارامتر برای بیان موقعیت یک ذره در فضا حیاتی‌اند.

معمولاً موقعیت را به کمک کمیت‌های ریاضی که هر سه ویژگی را داشته باشند بیان می‌شود. رایج‌ترین‌ها، بردارها و اعداد مختلط است.

معمولاً تنها از بردارها استفاده می‌شود. برای اندازه‌گیری فواصل و جهات، معمولاً از دستگاه‌های مختصات سه‌بعدی استفاده می‌شود و نقطه مبدأ دستگاه را نقطه مرجع در نظر می‌گیرند.

یک دستگاه مختصات سه‌بعدی (با مبدأ متلاقی در نقطه مرجع) که برای اندازه‌گیری زمان در آن تمهیداتی در نظر گرفته شده را چارچوب مرجع یا چارچوب گویند. از نقطه‌نظر فیزیک، تمام مشاهدات بدون بیان چارچوب مرجع فاقد ارزش‌اند.

بردارهای مکان

بردار مکان یک ذره، برداری است که از مبدأ چارچوب مرجع به ذره کشیده شده است. چینن برداری، هم فاصله نقطه را از مبدأ و هم جهت آن را نسبت به مبدأ بیان می‌کند.

سکون و حرکت

پس از این‌که ایده یک ذره به خوبی بیان شد، مفهوم سکون و حرکت به‌طور طبیعی به ذهن خطور می‌کند. اگر بردار مکان یک ذره (نسبت به یک چارچوب مرجع) نسبت به زمان تغییر کند، گفته می‌شود که ذره نسبت به چارچوب مرجع درنظرگرفته‌شده در حرکت است.

با این وجود اگر بردار مکان یک ذره (نسبت به یک چارچوب مرجع) نسبت به زمان تغییر نکند، ذره نیست به چارچوب اختیارشده در سکون است. توجه به نسبی‌بودن حرکت به چارچوب مرجع اساسی است.

ممکن است که ذره‌ای نسبت به یک چارچوب مرجع مشخص در سکون و نسبت به دیگری در حرکت باشد. پس سکون و حرکت واژگانی مطلق نیستند بلکه به چارچوب مرجع بستگی دارند. مثال بدیهی این بحث، سکون یک مسافر نسبت به وسیله متحرک و حرکت آن نسبت به جاده است.

برای توضیح کامل مطلب و لینک دانلود پاورپوینت کتاب فیزیک پایه1(مکانیک) لطفا کلیک کنید تا به ادامه مطلب بروید. 

جمعه, 09 اسفند 1392 ساعت 14:04

جزوه فیزیک 2

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
جزوه فیزیک 2 - 5.0 out of 5 based on 6 votes

جزوه فیزیک 2

هریس بنسون

الکتریسیته

برق یا الکتریسیته   ήλεκτρον

اثری است که به دلیل موجودیت بار الکتریکی پدید می‌آید و همراه با مغناطیس یکی از موضوعات فیزیک به نام الکترومغناطیس را تشکیل می‌دهد.
در برگه ۳۲ از سک "المعرب م الکلام الاعجمی علی حروف المعجم" وشته مصور الجوالیقی، ۵۴۰-۵۶۰ هجری، دمشق آمده‌است که: برق از ریشه پهلوی فرک [فره] (به معنی انرژی و روشنایی) است.


تاریخچه

تاریخ الکتریسیته

الکتریسیته برگرفته شده از کلمه الکتروکوس است که نام یونانی نوعی ماهی‌ است، که قادر به ایجاد شوک الکتریکی می‌باشد. تاریخ الکتریسیته به ایرا و بین النهرین باستان در دوره اشکانیان برمی‌گردد و اولی باتری اختراع شده را به اشکانیان سبت می‌دهد که به خاطر محل یافتش به باتری بغدادی شهرت یافته‌است.
الکتریسیته امروزی، توانایی‌های خودش را بیشتر مدیون زحمات فیزیکدانانی همچون، آلساندرو ولتا، آندره آمپر، نیکلا تسلا، جرج سیمون اهم، مایکل فارادی و توماس ادیسون است

علم الکتریسته به دوران باستان بر می‌گردد که تاریخ دقیق آن مشخص نیست. اما برخی تولد آن را به مشاهده معروف تالس ملطی (Thales of Miletus) در 600 سال قبل از میلاد ارجاع می‌دهند. که در آن زمان تالس متوجه شد که یک تکه کهربای مالش داده شده خرده های کاه را می‌رباید، یا اینکه در یک تجربه عادی دیده‌ایم که وقتی یک شانه کائوچویی سخت را با پارچه پشمی مالش دهیم، شانه ریزه‌های کوچک کاغذ را جذب می‌کند. در اثر مالش این دو جسم به یکدیگر هم کائوچو و هم پشم خاصیت جدیدی پیدا می‌کنند. یعنی باردار می‌شوند، از این آزمایش برای معرفی مفهوم بار الکتریکی استفاده می‌شود.


منشأ الکتریسته
طبق نظریه الکترونی اتم ، یک اتم از ذرات کوچکتری به نامهای الکترون ، پروتون و نوترون تشکیل شده است، که الکترونها دارای بار منفی و پروتونها دارای بار مثبت و نوترونها بدون بار هستند. تعداد الکترونها و پروتونهای یک اتم در حالت عادی برابر است. بنابراین ، اتم در حالت عادی از نظر بار الکتریکی خنثی است.

در اثر تماس ، نزدیکی و یا برخورد اجسام بر همدیگر میان اجسام اندازه حرکت خطی مبادله می‌شود. در اثر تغییر اندازه حرکت ، نیروهایی ایجاد می‌شود. چگونگی شکل گیری این نیروها به ساختار اتمی تشکیل دهنده اجسام برمی‌گردد. به عبارتی این نیروها منشأ الکتریکی و مغناطیسی دارند.
در اثر مالش اجسام بر همدیگر ، جسمی که در اتمهای تشکیل دهنده خود اتمی از نوع دهنده الکترون داشته باشد، الکترون خود را به جسم دیگر که نسبت به آن خاصیت الکترونگاتیوی بیشتری دارد می‌دهد و مبادله الکترون بین اتمها و در نهایت اجسام منجر به تولید الکتریسته می‌شود.


تقسیمات الکتریسته
الکتریسته ساکن
اگر یک میله شیشه‌ای را به پارچه پشمی مالش دهیم، هر دو جسم الکتریسته دار می‌شوند. زیرا شیشه تعدادی الکترون از دست می‌دهد و پارچه الکترون می‌گیرد. پس شیشه دارای بار مثبت و پارچه به همان مقدار دارای بار منفی می‌گردد. بار ایجاد شده در شیشه و پارچه در محل تماس باقی می‌ماند.


 الکتریسته القایی
اگر میله با بار منفی را به دو کره فلزی بدون باری که باهم در تماس بوده و توسط پایه‌های عایقی از زمین جدا شده باشند، نزدیک کنیم. قبل از دور کردن میله ، بدون دست زدن به پوسته کرات آنها را از هم جدا کنیم. کره نزدیک به میله دارای بار مثبت و کره دور از آن دارای منفی خواهد بود، که مقدار بار روی کرات برابرند. این نوع باردار شدن را باردار شدن به روش القا یا مجاورت می‌نامند.


الکتریسته جاری
عبور پیوسته الکترون از یک هادی را الکتریسته جاری گویند. خلاف جهت حرکت الکترون را جهت قراردادی جریان الکتریکی (جریان الکترونی) انتخاب می‌کنند. عامل برقراری جریان ثابت ، اختلاف پتاسیل ثابتی می‌باشد، که در دو سر هادی برقرار است و وسایل تولید این اختلاف پتاسیل ثابت پیلهای شیمیایی ، ژنراتورها و دیناموها می‌باشند.


اجسام رسانا و نارسانا
بعضی از اجسام مانند فلزات که الکتریسته را به خوبی از خود عبور می‌دهند، رسانا نامیده می‌شوند. در این نوع اجسام الکترونهای آزاد اتم به راحتی در شبکه بلوری اجسام حرکت می‌کنند و عمل رسانایی را انجام می‌دهند.
اجسامی که الکترونهای آزاد ( برای هدایت الکترون ) ندارند و نمی‌توانند الکتریسته را از خود عبور دهند، نارسانا یا عایق نامیده می‌شود. باید توجه نمود که رسانایی یا نارسانایی یک کمیت نسبی است.


توزیع بار الکتریکی در اجسام رسانا
اگر جسم رسانایی بر روی پایه عایقی قرار گیرد و در اثر مالش باردار شود، بار تولید شده در آن در سطح خارجی‌اش پخش می‌شود، بطوری که در لبه‌ها و قسمتهای نوک تیز چگالی سطحی بار بیشتر از سایر قسمتها می‌باشد.


بار الکتریکی
میزان باری که ذره بنیادی الکترون دارد را مبنا قرار می‌گیرد و چون مبادله بار از طریق الکترون صورت می‌گیرد شمارش تعداد الکترونهای مبادله شده بار الکتریکی جسم را به ما می‌دهد. به عبارتی اگر جسمی n تا الکترون دریافت نماید، بار الکتریکی آن از نوع منفی بوده (چون الکترون گرفته) و مقدارش n برابر بار الکترون خواهد بود.
اگر بار الکتریکی را با علامت q و بار الکترون را با e نمایش دهیم، مقدار بار الکتریکی هر جسم از رابطه q = ne تبعیت می‌نماید. واحد بار الکتریکی به افتخار اولین قانون الکتریسته (قانون کولن) که آقای کولن کشف نمود، کولن نام دارد.

بار الکتریکی یک الکترون در دستگاه برحسب کولن برابر است با:
e = 1.06 x 10-19 c


اثر بارهای الکتریکی بر همدیگر
بر طبق قانون کولن دو بار الکتریکی همنام همدیگر را دفع و دو بار الکتریکی غیر همنام همدیگر را جذب می‌کنند.

برای توضیح کامل مطلب ولینک دانلود مجموعه آموزش فیزیک هالیدی  لطفا  بر روی ادامه مطلب  کلیک نمایید تا به ادامه مطالب بروید

شنبه, 26 مهر 1393 ساعت 01:22

فیزیک هالیدی Fundamentals Of Physics

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)
فیزیک هالیدی Fundamentals Of Physics - 5.0 out of 5 based on 7 votes

 مجموعه آموزش فیزیک هالیدی جلداول Fundamentals Of Physics

کتاب فیزیک هالیدی به عنوان یکی از مهمترین دروس پایه مشترک بین دروس فنی و مهندسی و علوم پایه است و از این لحاظ برای بسیاری از رشته ها مفید و حائز اهمیت است .
مجموعه پیش رو یکی از کامل ترین مجموعه های فیزیک هالیدی می باشد . چرا که در این مجموعه نسخه آخر کتاب فیزیک هالیدی به همره حل المسائل آن آورده شده است . همچنین ترجمه فارسی کتاب فیزیک هالیدی به همراه جزوه خلاصه شده  نیز ضمیمه این مجموعه گردیده است

فهرست مطالب ترجمه مجموعه آموزش فیزیک هالیدی:

• مبانی و اصول اولیه
•كمیت و انواع آن
•یكاهای اندازه گیری
•كمیت های اصلی و فرعی
•تحلیل ابعادی
•نمایش اعداد
•تقریب
•اندازه گیری
•وسایل اندازه گیری
•روشهای اندازه گیری
•تخمین و برآورد
•خطاهای اندازه گیری
•گزارش علمی یك نتیجه
•حساب برداری
•كمیت های نرده ای و برداری
•بردارها در فضای 2 بعدی
•بردار مكان
•مختصات قطبی
•عملیات روی بردارها
•ضرب عدد در بردار ، بردار یكه
•جمع دو بردار
•ضرب داخلی
•بردار ها در فضای 3 بعدی
•بردار مكان
•ضرب خارجی در فضای 3 بعدی
•دستگاه مختصات كروی
•دستگاه مختصات استوانه ای
•بردار های یكه در دستگاه های مختلف
•عملیات های چندگانه
•حساب دیفرانسیل و انتگرال
•حساب تك متغیره
•تابع
•حد
•مشتق
•قواعد مشتق گیری
•كاربردهایی از مشتق
•انتگرال
•روشهای انتگرال گیری
•كاربردهای انتگرال
•حساب چند متغیره
•میدانهای اسكالر و برداری
•مشتقهای پاره ای و قضایا
•انتگرالهای چندگانه
•مشتقها و نتگرال های مختلف میدان ها
•گرادیان ( مشتق جهت دار )
•آنالیز برداری
•دیورژانس و لاپلاسین و قضیه آن
•كرل و قضیه استوكس
•چند اتحاد
•دستگاه كروی
•دستگاه استوانه ای
•مقاطع مخروطی
•اعداد مختلط
•معادلات دیفرانسیل پر كاربرد
•مقدمه
•معادلات دیفرانسیل مرتبه اول
•معادلات خطی با ضرایب ثابت
•سینماتیك
•بردار مكان ، سرعت و شتاب
•حركت های 2 بعدی
•مختصات دكارتی
•مختصات قطبی
•مختصات قائم ، مماس
•حركت های 3 بعدی
•مختصات دكارتی
•مختصات كروی
•مختصات استوانه ای
•دینامیك
•مقدمه
•قانون اول نیوتن
•دستگاه مرجع لخت
•دستگاه مرجع غیر لخت
•اصل نسبیت گالیله
•نقض نسبیت گالیله ( نسبیت انشتین )
•نیرو چیست
•رابطه نیرو و شتاب
•جرم جسم
•قانون دوم نیوتن به زبان نیرو
•انواع نیرو در طبیعت
•نیروهایی كه در طبیعت با آنها سر و كار داریم
•نیروی وزن
•نیروی اصطكاك
•نیروی كشسانی
•نیروی ارشمیدس
•نیروی مقاومت محیط
•كاربرد قانون دوم نیوتن و روش حل مسئله
•نیروهای مجازی
•قانون سوم نیوتن و كاربرد آن
•حركت اجرام آسمانی
•قانون جاذبه عمومی
•تائید آزمایشگاهی قانون گرانش
•میدان گرانش نزدیك زمین
•حركت ماهواره ها
•حركت ماه
•قانون كپلر
•دینامیك دورانی
•انرژی جنبشی ناشی از حركت دورانی
•لختی دورانی و محاسبه آن
•گشتاور نیرو و معادله گشتاور
•دینامیك دورانی اجسام صلب
•تركیب حركت دورانی و انتقالی
•تكانه زوایه ای
•تكانه زاویه ای ذره
•تكانه زاویه ای سیستم ذرات
•تكانه زاویه ای و گشتاور
•پایستگی تكانه زاویه ای
•فرفره
•انداره حركت
•مفهوم اندازه حركت
•قانون دوم نیوتن به زبان اندازه حركت
•اندازه حركت یك مجموعه ذرات
•قانون بقای اندازه حركت
•مركز جرم
•سیستمهای جرم متغیر
•مفهوم ضربه
•برخورد كشسان و غیركشسان
•استاتیك ، گشتاور ، تعادل
•نعادل
•تعادل نیروها
•گشتاور
•تعادل گشتاور
•مركز جرم و مركز ثقل
•انواع تعادل
•تعادل پایدار
•تعادل ناپایدار
•تعادل بی تفاوت
•كار و انرژی
•مفهوم كار - قضیه كار و انرژی
•انرژی
•انواع انرژی
•انرژی پتانسیل و بقای انرژی
•رابطه انرژی پتانسیل و نیرو
•پتانسیل هایی كه می شناسیم
•انرژی پتانسیل كشسانی
•انرژی پتانسیل گرانشی
•انرژی پتانسیل الكتریكی
•كاربرد قانون بقای انرژی
•توان و بازده
•انواع مواد و خواص آنها
•مقدمه
•جامدات
•جامدات بلورین
•جامدات بی شكل
•ذوب و انجماد
•گرمای نهان ذوب
•چگالی
•چگالی مخلوط ها و آلیاژها
•كشسانی جامدات
•كشیدگی
•برشی
•خمشی
•پیچشی
•مایعات
•خواص عمومی مایعات
•فشار چیست
•فشار در مایعات
•اندازه گیری فشار
•اصل پاسكال
•لوله های مرتبط
•ارشمیدس و چند مسئله
•غوطه وری - شناوری
•كشش سطحی
•سطح آزاد مایعات
•قانون برنولی
•تبخیر
•گرمای نهان تبخیر
•گازها
•تعاریف اولیه
•فشار گازها
•قانون شارل - گیلوساك
•قانون بویل - ماریوت
•قانون عمومی گازها
•بخار اشباع و غیر اشباع
•بستگی فشار بخار به دما
•جوشیدن
•گرمای نهان تبخیر
•گرما و دما
•تعریف گرما و دما
•روش های دماسنجی
•اثر گرما روی مواد
•انبساط گرمایی جامدات و مایعات
•انبساط طولی و سطحی
•انبساط حجمی
•تغییر دما و حالت مواد
•ظرفیت گرمایی و گرمای ویژه
•گرمای نهان و گرما سنجی
•انتقال گرما
•همرفت
•رسانش
•تابش ( جسم سیاه
•ترمودینامیك
•مقدمه
•مفاهیم اولیه
•معادلات حالت
•كار
•نمودار P - V
•گرما
•قانون اول ترمودینامیك
•گاز كامل
•قانون دوم ترمودینامیك
•یخچال
•ماشینهای گرمایی
•الكتریسیته ساكن
•منشا و خواص بار الكتریكی
•رسانا ، نا رسانا ، نیم رسانا
•القای الكتریسیته ساكن
•قانون كولن
•مجموع بار گسسته
•مجموع بار پیوسته
•میدان الكتریكی
•میدان درون رسانا
•رفتار رسانا در برار میدان الكتریكی
•شار الكتریكی
•تقارن
•قانون گاوس
•حل مساله با قانون گاوس
•پتانسیل الكترواستاتیكی
•سطوح هم پتانسیل
•بار تصویری
•انرژی پتانسیل الكتریكی
•انرژی الكتریكی یك مجموعه
•خازن
•تعریف ها
•ظرفیت خازن
•انرژی درون خازن
•دی الكتریك
•جریان الكتریكی
•تعریف جریان الكتریكی
•مقاومت و مقاومت ویژه
•قانون اهم - توان الكتریكی
•مقاومت در مدار
•قوانین كیرشهف
•باتری ایده آل و واقعی
•آمپر سنج - ولت سنج
•گیت های منطقی
•دیودها
•گیت AND
•گیت OR
•گیت های دیگر
•مدارهای RC
•توان الكتریكی
•مغناطیس
•مقدمه
•میدان مغناطیسی
•خواص خطوط میدان مغناطیسی
•نیروی وارد بر جریان الكتریكی از طرف میدان
•نیروی وارد بر ذره باردار
•سیلكترون
•اثر هال
•تولید میدان مغناطیسی
•قانون بیو ساوار
•تقارن ها
•قانون آمپر
•چند حالت معروف
•انواع مواد مغناطیسی
•نسبیت و مغناطیس
•قانون القای فارادی
•خود القایی
•مدارهای دارای L

فهرست مطالب  مجموعه آموزش فیزیک هالیدی به زبان اصلی :

 •    Physics and Measurements
 •    Motion in One Dimension
 •   Vectors
 •    Motion in Two Dimensions
 •   The Laws of Motion
 • Circular Motion and Other Applications of Newton’s Laws
 • Work and Kinetic Energy   
 • Potential Energy and Conservation of Energy
 •    Linear Momentum and Collisions
 •    Rotation of a Rigid Object About a Fixed Axis
 •     Rolling Motion and Angular Momentum
 •    Static Equilibrium and Elasticity
 •    Oscillatory Motion
 •     The Law of Gravity
 •     Fluid Mechanics

دراین بخش فایل های مجموعه آموزش فیزیک هالیدی  برای شما عزیزان قرار گرفت

 1. فایل ترجمه  مجموعه آموزش فیزیک هالیدی در 358 صفحه
 2. فایل  مجموعه آموزش فیزیک هالیدی به زبان اصلی در 4132 صفحه
 3. فایل تمرینات وحل مسائل مجموعه آموزش فیزیک هالیدی در  صفحه1335
 4. فایل جزوه  مجموعه آموزش فیزیک هالیدی در 52صفحه

از این به بعد فايل هايي که براي دانلود قرار می گیرند چندين بار قبل و بعد از قرار گرفتن بر روي سرور توسط تیم پوپول تست می گردد در نتيجه فايل ها کاملآ سالم هستند اما در برخي مواقع به دليل هاي مختلف فايل ها دچار مشکل مي شوند بدين صورت که پس از دانلود و استخراج فايل ها از   سوي نرم افزار Winrar با اخطار CRC رو به رو ميشوند. اما جاي نگراني نيست چون فايل ها به گونه اي فشرده شده اند که داراي قابليت بازيابي هستند. به همين منظور کافيست که فايل معيوب را با استفاده از نرم افزار Winrar اجرا کنيد و سپس با انتخاب گزينه Repair اقدام به تعمير فايل فشرده نماييد.

 تمامی فایل ها قابلیت ریکاوری تا 5% را دارند.

لینک دانلود مستقیم کتاب به زبان اصلی 

رمز فایل: www.pupuol.com

 حجم فایل:  12.0مگابایت 

 

لینک دانلود مستقیم  ترجمه  کتاب

حجم فایل: 15.0 مگابایت  

لینک دانلود مستقیم حل تمرینات

حجم فایل:23.7مگابایت 

لینک دانلود مستقیم  فایل جزوه

حجم فایل:1.6مگابایت

 برای توضیح کامل مطلب ولینک دانلود مجموعه آموزش فیزیک هالیدی  لطفا  بر روی ادامه مطلب  کلیک نمایید تا به ادامه مطالب بروید

لطفا درخواست ها، نظرها و انتقاد خود را برای پیشرفت هرچه سریعتر  ما ارسال فرمایید.

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار مطلع شوید.

تماس با ما

اطلاعات تماس گروه روبوک

 • شماره پیامکی: 50002853627180
 • شماره تماس : 09387137519 (9 صبح الی 4 بعدازظهر)
 • آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...