ورود ثبت

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

تکمیل کردن تمام فیلدهای مشخص شده با (*) لازم است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *

دانلود کتاب

  

  

دانلود رایگان کتاب با لینک مستقیم

 کتاب، مقاله و مطلب خود را در 30000 عنوان کتاب، مقاله، مجله و ... سایت روبوک جستجو و با لینک مستقیم دانلود نمایید.

با توجه به بالا بودن تعداد کتاب ها، اگر موفق به پیدا کردن کتاب خود نشدید، لطفا در جستجو جزییات بیشتری را بنویسید.

  

  

سفارش ترجمه و تایپ

سفارش ترجمه و تایپ

S.F

S.F

دوشنبه, 04 آذر 1392 ساعت 23:10

توابع ریاضی و ویژوال بیسیک

توابع ریاضی و ویژوال بیسیک - 5.0 out of 5 based on 3 votes

ویژال بیسیک و ریاضی

توابع ریاضی و ویژوال بیسیک

مقدمه

برای نوشتن برنامه های مهندسی ، محاسباتی ، گرافیکی و آماری نیاز دارید تا از برخی توابع ریاضی استفاده نمائید . ویژوال بیسیک ۶ دارای مجموعه ای از توابع است که برای انجام محاسبات عددی پیش بینی شده اند . در این مقاله ابتدا با این توابع آشنا شده و سپس چگونگی ایجاد سایر توابع ریاضی را که در میان این مجموعه وجود ندارند خواهید دید . در پایان نیز با توابع ریاضی موجود در دات نت آشنا می شوید .

توابع ریاضی موجود در ویژوال بیسیک ۶

تابع Abs (قدرمطلق) : مقدار بدون علامت یک عدد را برمی گرداند .

- تابع Atn (آرک تانژانت) : خروجی تابع عددی از نوع double است که برابر زاویه ای است که تانژانت آن عدد ورودی تابع است .

- تابع Cos ( کسینوس ) : خروجی تابع عددی از نوع double است که برابر کسینوس زاویه ورودی است .

- تابع Exp (توان نمانی) : خروجی تابع عددی از نوع double است که برابر e به توان ورودی تابع است .

- تابع Int (تابع کف یا تابع جزء صحیح) : نزدیکترین عدد صحیح مساوی یا کوچکتر نسبت به عدد ورودی را برمی گرداند .

- تابع Log (لگاریتم ) : خروجی تابع عددی از نوع double است که برابر لگاریم طبیعی عدد ورودی است ( لگاریتم بر مبنای عددe یا همان Ln )

- تابع Round ( گرد کردن ) : خروجی تابع عددی از نوع double است که برابر نزدیکترین عدد صحیح به مقدار عدد ورودی است .

- تابع Sgn (علامت) : خروجی تابع عددی از نوع صحیح است که نشان دهنده علامت عدد ورودی است .

- تابع Sin (سینوس ) : خروجی تابع عددی از نوع double است که برابر سینوس زاویه ورودی است .

- تابع Sqr (جذر) : خروجی تابع عددی از نوع double است که برابر ریشه دوم یا جذر عدد ورودی است .

- تابع Tan (تانژانت)  : خروجی تابع عددی از نوع double است که برابر با تانژانت زاویه ورودی ( برحسب رادیان ) می باشد .

برای توضیح کامل مطلب و لینک دانلود کتاب توابع ریاضی و ویژوال بیسیک لطفا کلیک کنید تا به ادامه مطلب بروید. 

دوشنبه, 04 آذر 1392 ساعت 20:31

برنامه نویسی با ++c

برنامه نویسی با ++c - 5.0 out of 5 based on 3 votes

برنامه نویسی با ++c

برنامه نویسی با ++c

سی پلاس‌پلاس ++C

یک زبان برنامه‌ نویسی همه‌منظوره است که از برنامه‌نویسی رویه‌ای، تجرید داده‌ها و برنامه‌نویسی شیءگرا پشتیبانی می‌کند. در واقع به دلیل اینکه این زبان قابلیت های زبان‌های سطح بالا و پایین را به‌صورت هم‌زمان داراست، بعنوان یک زبان سطح میانی در نظر گرفته می‌شود.

این زبان دارای قابلیت‌های انواع داده ایستا، نوشتار آزاد، چندمدلی، معمولاً زبان ترجمه شده با پشتیبانی از برنامه‌نویسی ساخت‌یافته، برنامه‌نویسی شیءگرا، برنامه‌نویسی جنریک است.

++C به همراه جد خود C از پرطرفدارترین زبان‌های برنامه‌نویسی تجاری هستند. در دوره آموزش TheNewBoston C++ Training شما با قابلیت های اساسی و کلیدی این زبان های برنامه نویسی کاربردی قدرتمند آشنا می شوید.

منبع : دانلود 0098

++ C

این نام منسوب به ریک ماسکیتی (اواسط ۱۹۸۳) است و برای اولین بار در دسامبر سال ۱۹۸۳ به کار برده شد. در طول مدت تحقیق این زبان بنام «C جدید» و بعدها «C با کلاس» خوانده شد. در علوم کامپیوتر هنوز هم ++ C به عنوان ابرساختار C شناخته می شود.

آخرین نام از عملگر ++ در زبان C (که برای افزایش مقدار متغیر به اندازه یک واحد بکار می رود) و یک عرف معمول برای نشان دادن افزایش قابلیت ها توسط + ناشی گشته است. ب

ا توجه به نقل قولی از استراس تروپ: «این نام ویژگی ها تکاملی زبان در C را نشان می دهد.»+ C نام زبانی غیرمرتبط به این زبان است. استراس تروپ مبدا این نام را در فصل اول کتاب خود «زبان برنامه نویسی ++ C » اشاره می نماید که معنی دیگر ++ C را می توان در ضمائم کتاب جرج ارول بنام ۱۹۸۴ یافت.

در سه قسمت از زبان تخیلی Newspeak «کلمات C» برای اشاره به لغات فنی و حرفه ای بکار می رود. «دو علامت +» برای ایجاد صفات عالی از صفات Newspeak به کار می رفت بنابراین ++ C به معنای زبانی با بیشترین شباهت به C است.

وقتی که به صورت خصوصی از ریک ماسکیتی در مورد این اسم سؤال شد او در جواب گفت که این اسم بصورت خودمانی در بین آنها به کار می رفته است و تصور نمی کردند که این نام بصورت نام رسمی این زبان درآید.

 توسعه آینده

++ C همچنان در حال تکامل است تا نیازهای آینده را پاسخگو باشد. نسخه جدید استاندارد ++ C در حال بررسی است و تحت عنوان C++۰x است که انتظار می رود در سال ۲۰۱۰ منتشر گردد.

تغییرات کنونی نشان می دهد که که همچنان به صورت چندمدلی++ C تأکید می گردد. توسعه های مهم پشتیبانی از چندرشته ای و مفاهیمی برای راحت نمودن کار با قالب هاست. اضافه نمودن ویژگی جمع آوری زباله به آن به شدت مورد بحث است.

Boost.org گروهی برای بیشترین استفاده از ویژگی های فعلی ++ C می باشد. آنها ویژگی های تابعی و فرابرنامه نویسی آن را گسترش می دهند و در مورد ++ C به کمیته استاندارد نصیحت هایی نموده است که کدام ویژگی ها خوب عمل نمی کنند و کدام ها نیاز به توسعه دارند.

برای توضیح کامل مطلب و لینک دانلود کتاب برنامه نویسی با ++C لطفا کلیک کنید تا به ادامه مطلب بروید. 

تست های ارشد زبان رشته کامپیوتر از سال 79الی 89 - 4.9 out of 5 based on 7 votes

نمونه سوالات و تست زبان انگلیسی 79 الی 89

نمونه سوالات وتست های زبان انگلیسی رشته کامپیوتر از سال 79الی 89 

تعداد سئوالات اين درس در آزمون کارشناسی ارشد 30 سئوال مي‌باشد. همان‌طور كه از نام درس پيداست، تعدادي از سئوالات اين درس زبان عمومي و تعدادي از آن‌ها نيز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصي مهندسي كامپيوتر مي‌باشد. بدون ترديد اگر دانشجويان کارشناسی ارشد در درس زبان حداقل‌هايي را داشته باشند مطالعه و سرمايه‌گذاري در اين درس مي‌تواند منطقي باشد. معمولاً منبع درس زبان تخصصي در اكثر رشته‌ها در دانشگاه‌هاي مختلف فرق مي‌كند و اساتيد اين درس به صورت سليقه‌اي منابع و يا جزوات مورد نظر خود را به دانشجويان معرفي مي‌كنند. تست‌هاي چهارگزينه‌اي سال های قبل براي آشنايي هرچه بيشتر داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد مهندسی کامپیوتر با سئوالات درس زبان تخصصي اين رشته آورده شده است. ضريب اين درس در كنكور کارشناسی ارشد دانشگاه دولتي 1 مي‌باشد.

برای توضیح کامل مطلب و لینک دانلود نمونه سوالات و تست زبان انگلیسی از سال 79 تا 89 لطفا کلیک کنید تا به ادامه مطلب بروید. 

دوشنبه, 27 آبان 1392 ساعت 16:14

فیزیک پایه 1( مکانیک)

فیزیک پایه 1( مکانیک) - 4.8 out of 5 based on 4 votes

فیزیک پایه 1( مکانیک)

پاورپوینت کتاب فیزیک پایه 1( مکانیک)

نویسنده : هریس بنسون

 ترجمه و تدوین: محمد رضا بهاری

تهیه پاورپوینت: محمود جنوبی (عضوهیئت علمی – مرکز ارومیه)

سینماتیک (مکانیک)

جُنبش‌شناسی یا سینماتیک (از واژه یونانی κινεῖν یا kinein به معنای حرکت‌کردن) شاخه‌ای از دانش مکانیک کلاسیک است که حرکت اجسام و سامانه‌ها (گروهی از اجسام) را بدون درنظرگرفتن نیروهای عامل حرکت بررسی می‌کند.

جنبش‌شناسی را نباید با شاخه دیگر مکانیک کلاسیک، دینامیک تحلیلی (مطالعه رابطه میان حرکت اجسام و عوامل آن)، که گاهی به عنوان زیرشاخه‌ای از سینتیک (مطالعه رابطه میان نیروهای خارجی و حرکت) و ایستایی‌شناسی (استاتیک) (مطالعه ارتباط‌های یک سامانه در تعادل) شناخته می‌شود اشتباه گرفت.

جنبش‌شناسی هم‌چنین متفاوت از پویایی‌شناسی (دینامیک) است که در فیزیک مدرن برای توصیف تکامل-زمانی یک سامانه به کار می‌رود.

واژه سینماتیک گرچه نسبت به گذشته کم‌کاربردتر گشته اما هم‌چنان جزیی فیزیکی است. واژه جنبش‌شناسی هم‌چنین در زیست‌مکانیک و نقل مکان حیوانی کاربرد دارد.

پایه‌ای‌ترین کاربرد جنبش‌شناسی در حرکت انتقالی یا دورانی ذرّات است. با معرفی اجسام صلب، که مجموعه‌ای از ذراتی با فاصله نسبی نامتغیرند، جنبش‌شناسی به درجه‌ای بالاتر از دشواری مفهومی برده می‌شود.

اجسام صلب می‌توانند حرکت‌های انتقالی یا دورانی یا هر دو را تجربه کنند. یک سامانه از اجسام صلب که می‌توانند به کمک اتصالات مکانیکی به هم متصل شوند مفهوم پیچیده‌تری است.

جنبش‌شناسی را می‌توان به این منظور به کار برد تا گستره‌ای از حرکات یک سازوکار را به‌دست آورد یا این‌که به طور معکوس در راستای طراحی یک مکانیزم که گستره‌ای از حرکات دلخواه را دارد استفاده شود.

حرکت یک لنگ و نوسان یک پیستون در یک موتور از سامانه‌های سینماتیکی ساده‌اند. لنگ، نمونه‌ای از حلقه سینماتیکی باز و پیستون نمونه‌ای از یک مکانیزم چهارمیله‌ای بسته است.

حرکت خطی

جنبش‌شناسی خطی یا انتقالی، توصیف حرکت فضایی یک نقطه در طی یک خط است که به مسیر حرکت نیز شناخته می‌شود. چنین مسیری یا مستقیم است (راست‌خط) یا خمیده (خمیده‌خط).

جنبش‌شناسی ذرات

جنبش‌شناسی ذرات، دانش مطالعه سینماتیک یک ذره منفرد است. نتایج حاصله در جنبش‌شناسی ذرات به منظور مطالعه سینماتیک مجموعه ذرات، دینامیک و بسیاری شاخه‌های دیگر مکانیک استفاده می‌شود.

مکان و چارچوب‌های مرجع

موقعیت یک ذره در فضا، اساسی‌ترین مفهوم در سینماتیک است. برای تعیین موقعیت یک ذره، سه فاکتور باید تعیین شود: نقطه مرجع (مبدأ)، فاصله از نقطه مرجع و جهت خط مستقیمی که که در فضا، نقطه مرجع و ذره را به هم متصل می‌کند.

نبود هر یک از این سه مورد، بیان موقعیت را ناقص می‌کند. به طور مثال، برجی با فاصله ۵۰ متر به سوی جنوب منزل خود را در نظر گیرید.

نقطه مرجع، منزل و فاصله، ۵۰ متر و جهت، جنوب است. اگر شخصی ادعا کند که برج، ۵۰ متر و به سوی جنوب است سؤال طبیعی این است که «از کجا؟». اگر فردی بیان کند که برج نسبت به منزل شما در جهت جنوب است این بار، سؤال «با چه فاصله‌ای؟» مطرح می‌شود.

اگر گفته شود که برج نسبت به خانه شما، ۵۰ متر فاصله دارد، سؤال این است که «در چه جهتی؟». بنابراین، تمام این سه پارامتر برای بیان موقعیت یک ذره در فضا حیاتی‌اند.

معمولاً موقعیت را به کمک کمیت‌های ریاضی که هر سه ویژگی را داشته باشند بیان می‌شود. رایج‌ترین‌ها، بردارها و اعداد مختلط است.

معمولاً تنها از بردارها استفاده می‌شود. برای اندازه‌گیری فواصل و جهات، معمولاً از دستگاه‌های مختصات سه‌بعدی استفاده می‌شود و نقطه مبدأ دستگاه را نقطه مرجع در نظر می‌گیرند.

یک دستگاه مختصات سه‌بعدی (با مبدأ متلاقی در نقطه مرجع) که برای اندازه‌گیری زمان در آن تمهیداتی در نظر گرفته شده را چارچوب مرجع یا چارچوب گویند. از نقطه‌نظر فیزیک، تمام مشاهدات بدون بیان چارچوب مرجع فاقد ارزش‌اند.

بردارهای مکان

بردار مکان یک ذره، برداری است که از مبدأ چارچوب مرجع به ذره کشیده شده است. چینن برداری، هم فاصله نقطه را از مبدأ و هم جهت آن را نسبت به مبدأ بیان می‌کند.

سکون و حرکت

پس از این‌که ایده یک ذره به خوبی بیان شد، مفهوم سکون و حرکت به‌طور طبیعی به ذهن خطور می‌کند. اگر بردار مکان یک ذره (نسبت به یک چارچوب مرجع) نسبت به زمان تغییر کند، گفته می‌شود که ذره نسبت به چارچوب مرجع درنظرگرفته‌شده در حرکت است.

با این وجود اگر بردار مکان یک ذره (نسبت به یک چارچوب مرجع) نسبت به زمان تغییر نکند، ذره نیست به چارچوب اختیارشده در سکون است. توجه به نسبی‌بودن حرکت به چارچوب مرجع اساسی است.

ممکن است که ذره‌ای نسبت به یک چارچوب مرجع مشخص در سکون و نسبت به دیگری در حرکت باشد. پس سکون و حرکت واژگانی مطلق نیستند بلکه به چارچوب مرجع بستگی دارند. مثال بدیهی این بحث، سکون یک مسافر نسبت به وسیله متحرک و حرکت آن نسبت به جاده است.

برای توضیح کامل مطلب و لینک دانلود پاورپوینت کتاب فیزیک پایه1(مکانیک) لطفا کلیک کنید تا به ادامه مطلب بروید. 

صفحه1 از3

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار مطلع شوید.

تماس با ما

اطلاعات تماس گروه روبوک

  • شماره پیامکی: 50002853627180
  • شماره تماس : 09387137519 (9 صبح الی 4 بعدازظهر)
  • آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...