ورود ثبت

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

تکمیل کردن تمام فیلدهای مشخص شده با (*) لازم است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *

دانلود کتاب

  

  

دانلود رایگان کتاب با لینک مستقیم

 کتاب، مقاله و مطلب خود را در 30000 عنوان کتاب، مقاله، مجله و ... سایت روبوک جستجو و با لینک مستقیم دانلود نمایید.

با توجه به بالا بودن تعداد کتاب ها، اگر موفق به پیدا کردن کتاب خود نشدید، لطفا در جستجو جزییات بیشتری را بنویسید.

  

  

سفارش ترجمه و تایپ

سفارش ترجمه و تایپ

گروه اقتصاد

گروه اقتصاد

جمعه, 06 ارديبهشت 1392 ساعت 22:14

جزوه توابع اقتصادی در اکسل

جزوه توابع اقتصادی در اکسل - 4.9 out of 5 based on 10 votes

جزوه توابع اقتصادی در اکسل

جزوه توابع اقتصادی در اکسل

موفقیت در حل مسائل مهندسی غالبا به توانایی وبررسی هردو عامل اقتصادی وفنی وابسته است.مهندسان باید مسئولیت تفسیر اقتصادی کار خود را بر عهده بگیرند.برای برقرار کردن ارتباط بین جنبه های فنی واقتصادی کارهای مهندسی،تسلط یافتن بر مفاهیم بنیانی تحلیل های اقتصادی لازم است.
بی شک یکی از کاربردی ترین برنامه های مجموعه افیس نرم افزار اکسل می باشد وهمه شما کاربرد ان را در رشته های مختلف می دانید.
Microsoft excel:این نرم افزار ساخت شرکت microsoftمی باشد وتحت یک packageبا عنوان office ارائه میشود وبا پابه عرصه نهادن ویندوز این نرم افزار گوی رقابت را از شرکت های رقیب گرفت وبا به روزرسانی سریع خود به پرفروش ترینspread sheetتبدیل شد.
تصمیم  نتیجه ویا پایان یک فرایند می باشد،فرایندی که اطلاعات موجود در خصوص مسائل مورد بررسی و تجزیه وتحلیل قرار داده وبهترین گزینه را تعیین میکند.لیکن پایان یک فرایند میتواند اغاز یک فرایند دیگر باشد.یعنی امکان دارد اتخاذ یک موجب فراهم شدن شرایط برای اتخاذ تصمیم یا تصمیمات دیگر بشود.ورشته ی نامحدودی از تصمیمات را پیش روی ما قرار بدهد.به گونه ای که نتوان با یک تعریف ساده ماهیت تصمیم را مشخص کرد.نکته قابل توجه دانشمندان علم اقتصاد در خصوص ماهیت تصمیم این است که ارزش ها واهداف تصمیم دارای کمیت هستند ولذا نگاه اصلی خود را به فعالیت های بازار که کالا ویا خدمات زیادی در ان عرضه میگردد و تمامی انها با معیاری به نام پول قابل اندازه گیری وسنجش میباشد.معطوف مینماید.تصمیماتی که توسط مدیر یک بنگاه اقتصادی اتخاذ میشود برای نیل به اهداف و ارمان های ویژه ای میباشد.
موضوع اقتصاد مهندسی و مسائل مالی اینقدر در اکسل اهمیت دارد که بخشی از توابع اکسل به این موضوع اختصاص داده شده.اکثر قریب به اتفاق ما اگر در دوره تحصیلاتمون با مبحث اقتصاد ومسائل مالی برخورد داشته ایم در حد تئوری وانجام پروژه های دانشجویی از این امکانات استفاده کرده ایم.

برای فهرست کامل مطالب و لینک دانلود لطفا به ادامه مطلب بروید.

چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1392 ساعت 12:13

ریاضیات پایه(لیدا فرخو)

ریاضیات پایه(لیدا فرخو) - 3.9 out of 5 based on 33 votes

ریاضیات پایه(لیدا فرخو) 

ریاضیات پایه(لیدا فرخو)


کاربرد ریاضیات در رشته اقتصاد نسبت به سایر رشته های علوم اجتماعی بسیار برجسته تر است.با وجودی که ابزار ریاضی برای درک بهتر وسریع تراقتصاد کمک شایانی به این علم میکند.در عین حال عدم توجه به ملاحظاتی پیرامون جایگاه این ابزار و ورودی به محدوده افراط وتفریط در مورد ان موجب کاستن اعتباران است.
این جمله را بارها شنیده ایم که اقتصاددانان انسان ها را در درون اعداد وارقام محصور میکنند حال انکه وجود انسان بسیار فراتر وغیر قابل پیش بینی تراز این حرف هاست.چنین برداشتی که به طورضمنی منتقد کاربرد ریاضیات در اقتصاد است هم بین گروهی از اساتید ودانشجویان اقتصاد درایران که اهل بحث های کیفی هستند طرفدار دارد،هم بین متخصصان بقیه حوزه های علوم انسانی از جمله جامعه شناسی.
اگر رفتار انسان غیر قابل پیش بینی باشد که دیگر اصلا بحث علوم انسانی بی معنی میشود چرا که در هر علمی به هر حال صحبت از قانون مندیهای میکنیم که تا حد خوبی باید به واقعیت نزدیک باشد.ابزارهای ریاضی هم چیزی جز بیان این قوانین با زبانی متفاوت نیست.
اشتلاهی که شایع است در بین دوستان این است که تحلیل های عددی را با کاربرد مفاهیم سمبولیک ریاضی خلط میکنند.به عنوان مثال:ما در اقتصاداز تابع مطلوبیت صحبت میکنم ولی هیچ اقتصاددانی نمیگوید که مطلوبیت خوردن یک سیب 10 یا 100 واحد است در عوض برای تابع مطلوبیت برخی خصوصیات مهم ریاضی را برمیشمارند.مثلا می گویند این تابع باید پیوسته باشد که معنی اش در دنیای بیرون این است که رضایت افراد با تغرییرات جزئی در مصرف یک باره جهش نمی کند. یا میگوییم مشتق اول تابع مطلوبیت مثبت و مشتق دوم ان منفی است معنی ان در جهان بیرون این است که هر قدر ازیک کالا بیشتر مصرف کنیم بیشتر رضایت کسب میکنیم(مشتق اول مثبت)ولی میزان رضایت اضافی ناشی از هر واحد مصرف رفته رفته کم میشود(مشتق دوم منفی)
استفاده ای که از ریاضیات در اقتصاد میشود عمدتا جهت ترجمه عبارت هایی که درزبان طبیعی بیان میشود به گزاره هایی است که معنای دقیق تروروشن تروخلاصه تری دارد.چنین کاری باعث شفاف شدن بحث وجلوگیری از لغزش های مفهومی و زبانی میشود.ضمن این که در ادامه اجازه میدهد از رفتارهای شناخته شده اشیای ریاضی(درقالب گزاره های ریاضی)برای گسترش وتفسیر نتایج استفاده کنیم.
از دیربازدانش ریاضیات امکانات مناسبی رابه منظور ارائه تحلیل های دقیق، توصیف روابط بین پدیده ها ونیز کاهش خطاهای پیش بینی در اختیار علوم مختلف قرار داده است.
ماهیت کمی بیشتر متغییرهای اقتصادی در کنار عواملی مانند لزوم برنامه ریزی و...سبب توسعه کاربرد ریاضیات در اقتصاد گردیده است ساده سازی ورعایت ایجاز واختصار در ارائه نظریه های اقتصادی وبخصوص دقت بالای این ابزار موجب شده است که اقتصاددانان از ریاضیات به عنوان ابزاری به منظور ارائه نظری هایشان استفاده نمایند.
این کتاب دارای متنی روان وساده در توضیح مباحث دارد که برای مفاهیم پایه ریاضی توصیه می شود.

برای توضیحات کامل مطالب و لینک دانلود لطفا به ادامه مطلب بروید.

یکشنبه, 11 آبان 1393 ساعت 10:23

کتاب های اقتصاد مدیریت و حل تمرین

کتاب های اقتصاد مدیریت و حل تمرین - 4.6 out of 5 based on 15 votes

 کتاب اقتصاد مدیریت(دکتر ابوالقاسم هاشمی ودکتر محمود روزبهان)َ

کتاب اقتصاد مدیریت


مدیریت وظیفه ای پیچیده با ابعادی بیشمار است.مدیران،سیاستها و اهداف سازمانها(موسسات)را تبیین کرده،استراتژی هایی برای رسیدن به این اهداف تهیه و تدوین می کنند و برای این کار منابع لازم را جمع اوری کرده سپس این منابع را هماهنگ و هدایت می کنند.برای انجام موفقیت امیز چنین فعالیت های مدیریتی نیاز به دانش گسترده و مهارت های متنوعی است.یکی از مهمترین خصلت های مورد نیاز برای یک مدیر توانایی وی در تصمیم گیریها است ودر اینجاست که اقتصاد مدیریت به عنوان ابزاری در فرایند تصمیم گیری ظاهر میشود.
در تعریف اقتصاد مدیریت گفته میشود،اقتصاد مدیریت عبارتست از:کاربرد نظریه ها و روشهای اقتصادی در بازرگانی و تصمیمات اداری.نظریه های اقتصادی که در تصمیم گیریهای مدریتی مورد استفاده قرار می گیرند شامل مطابی از اقتصاد خرد وکلان است.به خصوص اقتصاد خرد نقش پر اهمیتی در این رایطه بازی می کند.به هر حال اقتصاد مدیریت با اقتصاد خرد متافوت است،زیرا اقتصاد خرد به مقدار زیادی تشریحی است.به این معنا که سعی اقتصاد خرد تشریح چگونگی کارکرد اقتصاد است.بدون انکه نشان دهد بهتر است چگونه کار کنددر حالی که اقتصاد مدیریت عمدتا تجویزی است.به این معنا که رسیدن به هدف خاصی سعی در ایجاد مقررات و تکنیک هایی می کند.
به طور مثال اقتصاد خرد به ما می گویند که چگونه بنگاه بزرگی مثل جنرال موتورز قیمت محصولاتش را تعیین میکند.در حالی که اقتصاد مدریت به دنبال این است که این بنگاه چگونه باید تولیداتش را قیمت گذاری کند.البته این به معنی تفاوت در تاکید و درجه اهمیت ان و نه تفاوت در نوع برخورد است.
اقتصاد مدیریت علاوه بر نظریه های علم اقتصاد به علوم تصمیم گیری نیز متکی است.علوم تصمیم گیری ارائه دهنده راههای مختلفی به منظور تحلیل عملکرد های متافوت است.اقتصاد مدیریت ترکیبی پیچیده از قسمت های مختلف اقتصاد و علوم تصمیم گیری مانند امار است.
اگرچه اقتصاد مدیریت در قالب مطالعه و بررسی بنگاههای بازرگانی قرار دارد.اما به همان نسبت در تصمیمات موسسات غیر بازرگانی نظیر بنگاههای دولتی،بیمارستانها،مدارس نقش دارد.صرف نظر از اینکه یک مدیر در راس یک کارخانه بزرگ تولیدی قرار دارد یا یک بیمارستان و یا یک دانشگاه باید به تخصیص بهینه عوامل توجه داشته باشد.اتلاف در هر جایی اتلاف است.بکارگیری اصول اقتصاد مدیریت در کاهش اتلاف در یک موسسه غیر بازرگانی به همان اندازه مهم است که در یک بنگاه بازرگانی اهمیت دارد.

کتاب اقتصاد مدیریت شامل سر فصل های زیر است:

فصل اول:مقدمه ای بر اقتصاد مدیریت
فصل دوم:تکنیک های بهینه یابی
فصل سوم:تصمیم گیری تحت شرایط عدم اطمینان ومخاطره
فصل چهارم:تقاضا وتخمین ان
فصل پنجم:براورد تقاضا
فصل ششم:نظریه تولید
فصل هفتم:نظریه هزینه
فصل هشتم:ساختار بازار

این کتاب در 165 صفحه برای شما عزیزان قرار داده شده است.

حجم فایل: 1.57 مگابایت

پسورد فایل: www.pupuol.com

 

و دیکر کتاب های اقتصاد مدیریت

رمز فایل: www.pupuol.com 

ردیفنام کتابتعداد صفحاتحجم فایلدانلود با لینک مستقیم
1  جزوه درس اقتصاد مديريت دكتر فراهاني 25   0.5

دانلود کتاب اقتصاد مدیریت

2 حل تمرین کتاب اقتصاد مدیریت 48 0.4 دانلود کتاب اقتصاد مدیریت
3

اسلاید های کتاب زبان اصلی اقتصاد مدریت 

Managerial Economics in a Global Economy-Dominick Salvatore

334 4.2 دانلود کتاب اقتصاد مدیریت

 

 

لطفا درخواست ها، نظرها و انتقاد خود را برای پیشرفت هرچه سریعتر ما ارسال فرمایید.

جزوه مبانی اقتصاد در جامعه اسلامی(سید محمد باقر صدر) - 4.4 out of 5 based on 5 votes

 جزوه مبانی اقتصاد در جامعه اسلامی(سید محمد باقر صدر)

 

 جزوه مبانی اقتصاد در جامعه اسلامی(سید محمد باقر صدر)


درعصر حاضرمطالعات علوم اقتصادی و بویژه مطالعه اقتصاد اسلامی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.مطالعات منظم علمی در علوم اقتصادی از بیش از دو قرن پیش اغاز شده است.زیرا در سال 1776م. کتاب (ثروت ملتها)که توسط ادام اسمیت تالیف یافته ،منتشر شد.این کتاب منشا اصلی بیشترین تئوری های اقتصادی است و شاید به همین خاطر باشد که ادام اسمیت را نیز پدر علم اقتصاد می نامند.
دیدگاه ادام اسمیت بعدها توسط تعدادی از دیگر اقتصاد دانان گسترش یافت واین فرایند علمی همواره با وسعت بیشتر و با کمک  ابزار پیشرفته ترادامه یافته است.
با این وجود،اقتصاد اسلامی رشته ای کاملا جوان می باشد زیرا با وجودی که منشا نظری ان از صدر اسلام و در قالب ایات قران و روایات وجود داشته است،اما با کمال تاسف جز در دوران محدود صدر اسلام،حرکت جامع،معنی دار و موثری از ناحیه متفکران برای احیای ان و استخراج اصول و قوانین مربوط به ان به عمل نیامده است.
قابل ذکر است که قسمت اعظم دوران تمدن اسلامی،مقارن قرون وسطی بوده است وپس از ان نیز تلاش علمی جدید بسیار کمی صورت گرفته است.در نتیجه،تنظیم نوشته های جدید در اقتصاد اسلامی از نیمه دوم قرن 20م.(14هجری)اغاز گردیده است.بنابراین ،با وجود پذیرش کوتاهی فراوان از ناحیه متفکران مسلمان در عدم تلاش جدی و تدوین اقتصاد اسلامی،نباید انتظار داشت در زمینه اقتصاد اسلامی نیز متون علمی و درسی همانند متون اقتصاد رایج در دانشگاهها وجود داشته باشد.
برای استخراج اصول،مبانی،وقواعد و نظریه های اقتصادی اسلام زمینه های غنی مطالعاتی وجود دارد که این جزوه یکی از این  مجموعه است که از کتب سید محمد باقرصدر ترجمه شده است.وخواندن ان برای علاقه مندان بسیار مفید است.

برای فهرست کامل مطالب و لینک دانلود لطفا به ادامه مطلب بروید.

صفحه1 از4

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار مطلع شوید.

تماس با ما

اطلاعات تماس گروه روبوک

  • شماره پیامکی: 50002853627180
  • شماره تماس : 09387137519 (9 صبح الی 4 بعدازظهر)
  • آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما در تماس باشید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...